Koření

Krátké představení kořenících směsí, které jsou v nabídce v našich prodejnách na Pekařské 22 a Palackého 55 v Brně.

smes-koreni

Mletá paprika sladká, pálivá. V Maďarsku je hned několik oblastí, kde se pěstuje výtečná paprika, ale nejznámější jsou oblast Kalocsa a Szeged. Maďarská paprika se vyznačuje úžasnou chutí a barvitostí pokrmů.

Malá rada. Jestli chcete vyzkoušet její kvalitu, vsypte špetku papriku do vlažné vody, musí se úplně rozpustit. Pokud se nerozpustí a ve vodě zůstávají drobounká zrníčka, není to v pořádku a určitě se nejedná o kvalitní výrobek.

Kořenící směs do Pörkölt Alap. Je to již namíchaná směs, jejíž složení je mletá paprika, sůl (20%), cibule granul., česnekový prášek, kmín, mletý černý pepř, paprika, rajčata Použití: dušená masa, polévky, fazolový guláš, guláš tak jak ho známe z Maďarska.

Není potřeba vymýšlet co už je vymyšleno, ale hlavně co dělá jídlo jídlem jsou kvalitní ingredience.

Kořenicí směs Halászlé - rybí polévka - je to vyhlášená maďarská specialita. Pravá rybí polévka se údajně vaří ze čtyř druhů ryb: štika, sumec, kapr a candát. Složení směsi - mletá paprika, granulovaná cibule, sůl, rajčata, kukuřičný škrob - se na první pohled zdá být nic moc, ale určitě dodá polévce tu unikátní chuť. Existuje pochopitelně několik způsobů přípravy, podle oblastí se rozlišuje na Dunajské, Tiszké a Balatonské.

Sušená granulovaná červená řepa. Opět nepřeberné možnosti využití v kuchyni. Červená řepa je velmi zdravá. Jen tak namátkou vylučuje sůl z těla, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, podporuje činnost jater, brání rozvoji kornatění tepen a dodává pružnost a lesk pleti, vlasům a nehtům. Takhle by se dalo pokračovat donekonečna.

Granulovaný česnek. Je to česnek zbavený vody, ale není rozemletý na prášek, pouze granulovaný což jsou granulky o velikosti špendlíkové hlavičky. Mluvíme o 100 % česneku to znamená, že nemá přidanou žádnou chemickou látku, která by zvýraznila chuť česneku. Jeho využití je nepřeberné.

Směs koření Reform Vito do polévek, zeleniny, masa, omáček, salátů, tvarohu, na ochucení i zdobení. Složení je mořská sůl (55%), mrkev, pastinák, cibule, petržel, petrželová nať, česnek, zázvor, kurkuma, potravinářské barvivo (kurkumin). Jak vidíte možnosti využití jsou obrovské.

Pokud bychom tuto směs chtěli k něčemu přirovnat, byla by to Vegeta, dříve dovážená z bývalé Jugoslávie.

facebook
google
twitter

Palackého 55

Brno - Královo Pole

sipka

Pondělí - pátek 09:00-18:00

Sobota 09:00-12:00

 

Neděle zavřeno

Pekařská 22

Brno - střed

sipka

Pondělí 12:00-18:00

Úterý - pátek 09:00-18:00

Sobota - neděle zavřeno